Sanal Santral ve Analog Santraller

Sanal Santral ve Analog Santraller

Sanal Santral (Bulut Santral), eski tip fiziksel telefon santrallerinin yerini alan, sanallaştırma teknolojisiyle internet üzerinden hizmet veren, internetin olduğu her yerden santral özelliklerini kullanabileceğiniz internet tabanlı telefon santralidir.

Sanal Santral – Analog Santraller (Karel, Telesis, LG, Multitek vs) Karşılaştırması

ANALOG SANTRALLER
(KAREL, TELESİS, LG, MULTİTEK VS)
Sanal (Bulut) Santraller
Yüksek yatırım maliyeti gerektirir. Yatırım maliyeti yoktur.
Ofisinizde yer kaplar. Bulut teknolojisiyle internet üzerinden kullanılır. Fiziksel bir kurulum yoktur.
Analog santrallerde lokasyona bağımlı kalırsınız. Yani santralinizi sadece kurulu olan lokasyonunuzda kullanabilirsiniz. (IP PBX lerde birden fazla lokasyonda kullanabilirsiniz.) İnternetin olduğu her yer ofisinizdir. Ayrıca akıllı telefonunuzu ve bilgisayarınızı santralinizin bir dahilisi olarak kullanabilirsiniz.
Çok şubeli firmalarda her bir şubeye yeni bir fiziksel santral kurulması gerekir. Şubeler birbirleriyle ücretli olarak görüşür. Her şubeniz için ayrı bir santral yatırımı yapmanıza gerek olmadan, tek bir bulut santral ile tüm şubelerinizin telefon santrali ihtiyacını karşılayabilir, şubeler arası iletişim maliyetlerinizi sıfırlayabilirsiniz.
Güç kaynağı ve jeneratöre bağımlıdır. Elektrik kesintisinde güç kaynağına ve jeneratörle hizmet verebilir. Uzun süreli kesintilerde santraliniz hizmet veremez. Ofisinizde internet veya elektrik kesildiğinde bulut santraliniz etkilenmez. Çağrılarınızı karşılayarak cep telefonunuza veya telesekreterinize yönlendirir.
Genişlemek için ek kart gerektirir. Maliyetlidir. Genişlemenin de bir sınırı vardır.Genişlemek kolaydır. Ek bir kart gerektirmeden sanal santral paketinizdeki dahili ve dış hat kapasitesi kadar genişleyebilirsiniz. Gerektiğinde ek bir kart gerekmeden paket arttırımı yaparak genişleyebilirsiniz.
Aylık/Yıllık bakım masrafları vardır. Santral üzerindeki bir değişiklik için servis çağırılması gerekir.Destek ücreti ödemezsiniz. Santraliniz üzerindeki değişiklikler için servis çağırmanıza gerek yoktur. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde yapmak istediğiniz değişiklikleri bir kaç dakika içinde kendiniz kolayca yapabilirsiniz.
Taşınmanız durumunda, telefon santralinizi fiziksel olarak taşımanız gerekir. Yeni kablolama ve yeni kurulum gerektirir. Taşınmak kolaydır. Sadece dahili olarak kullandığınız cihazlarınızı taşımanız yeterlidir.

Öğrenmek istedikleriniz, özel teklifler ve başvuru işlemleri için
Telefonda Görüşelim